Friendly WWW

Unikalne treści

Przystępując do budowy nowej strony należy dużą uwagę zwrócić na pozycjonowanie strony. Z tego punktu widzenia istotną kwestią są treści na serwisie a przede wszystkim tak kluczowy element seo jak kwestia ich duplikatów.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w przypadku posiadania na witrynie dużej liczby duplikatów zewnętrznych lub wewnętrznych na stronie jest praktycznie niemożliwe. W takim wypadku nawet najlepsza optymalizacja strony www może okazać się nieskuteczna. Dlatego jednym z najistotniejszych elementów podczas analizy seo jest weryfikacja witryny w tym aspekcie.

Podczas opracowywania treści na nową stronę należy postawić się na miejscu potencjalnego użytkownika. Zastanowić się jakich informacji będzie poszukiwał i w sposób jak najbardziej ciekawy i przystępny udzielić niezbędnych odpowiedzi. Jednocześnie należy wyróżnić się na tle konkurencji. Tego typu zawartość nie tylko jest zdecydowanie wyżej oceniana przez roboty wyszukiwarek ale także przyciąga nowych użytkowników. Pomysłów oraz inspiracji można szukać poprzez np. analizę stron konkurencji jednocześnie nie zapominając o kwestii ich unikalności. Profesjonalne treści z punktu widzenia pozycjonowania to jednak nie tylko teksty. Zawartość warto wzbogacać o takie elementy jak zdjęcia, materiały video czy też infografiki.

Nie wszystkie duplikaty treści są łatwe do wychwycenia, zwłaszcza w przypadku duplikatów wewnętrznych. W takich wypadkach nieodzowna jest pomoc skutecznej firmy pozycjonerskiej, która dysponuje odpowiednimi narzędziami do analizy indeksu witryny oraz zaproponuje odpowiednie z punktu widzenia pozycjonowania rozwiązania sytuacji.